e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

DERNEĞİMİZE YENİ ÜYE KATILIMI

Temmuz 11, 2017
Gorsel-Template-8-1200x675.jpg
RMK Resins San. ve Tic. A.Ş.‘nin Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Aytuğ Gülgel Yönetim Kurulumuzun 12 Haziran 2017 tarihinde yapılan 137. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısında oy birliği ile Kompozit Sanayicileri Derneği üyeliğine kabul edilmistir.

RMK Resins, sektörde 40 yıllık tecrübeye sahip üç ortak tarafından 2014 yılında kurulmustur. Pazardaki ihtiyaçları ve yenilikleri tespit eden, kalite ve müsteri odaklı üretimi esas alan yenilikçi ve dinamik bir firmadır. Üretim ve depolama faaliyetleri Düzce İlinde, genel merkezi İstanbul’da olan RMK Resins özel amaçlı ve yüksek teknoloji kompozit reçineleri konusunda tedarikçi olarak kompozit sektörüne hizmet vermeyi hedeflemistir.

Temel faaliyeti “Poliester Reçine, Jel-Coat, Modifiye Poliester Reçine, Kalıp Ayırıcı ve Pigment Pasta üretmek olan RMK Resins’in planlanan toplam yıllık üretim kapasitesi  35.000 ton’dur. 6.000 m2 kapalı, toplam 9.000 m2’den olusan tesislerinde, 14 adet hammadde ve 4 adet yarı mamül depolama tankları ile  sıvı hammadde depolama kapasitesi 1.500 ton, katı hammadde depolama kapasitesi ise 3.000 ton’dur. Tamamen otomasyon sistemi ile yüksek teknolojide üretim yapacak olan firmada; katma değeri yüksek, nitelikli, teknolojik ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacak ürünler üretilecektir.

Ürün yelpazesinde, kompozit parça üretimi yapan firmalara, özel amaçlı ve yüksek teknoloji kompozit reçineler (poliesterler), özellikli jel-coatlar, kalıp ayırıcılar ve birçok seçeneğe sahip pigment pastalar (renklendiriciler) mevcut olacaktır. Firmanın üretimini yapmayı hedeflediği tüm bu ürünler kompozit sektöründe faaliyet gösteren firmalara fayda sağlayacak nitelikli ürünler olacaktır. Hizmet verilmesi planlanan baslıca sektörler; Savunma sanayi, otomotiv endüstrisi, saniter uygulamalar, deniz tasıtları, elektrik-elektronik, havacılık, kimyasal boru ve tank endüstrileri ve yapı-insaattır (altyapı ve üst yapı).

Özellikle hizmet verilmesi arzulanan Savunma Sanayi bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Uzun yıllardır ülkemizi tehdit eden terör saldırılarına karsı üretimi yapılan yüksek nitelikli ve özellikli kompozit ürünler için gerekli kriterlere  sahip formülasyonlarla mukavemeti son derece yüksek özel ürünler üretilecek olup ülkemizi ve milli değerlerimizi korumak amaçlı çalısmalara destek verilecektir. Bu tür firmalarla stratejik partner olarak birlikte çalısılarak, ürün tasarlayıp  gelistirmek ve teknolojik yatırımlar yapmak öncelikleri arasında olacaktır.

RMK Resins‘in baslıca hedefleri, 300 kalemden olusan genis ürün portföyü ile her türlü ihtiyaca yönelik ürünler tasarlamak, kaliteden ödün vermeden üretim yapmak ve pazarlamak, temel misyonu, etik değerleri çerçevesinde ve çevresel faktörleri gözeterek basarıya ulasmayı ilke edinen, rekabetçi ve aktif hareket eden bir yapı olusturmak, vizyonu ise; iç ve dıs pazarda markalasmak, sektöre yön veren atılımlarda bulunmak, Ar-Ge çalısmaları ısığında büyümeye hız vermek, katma değerli ürünler üreterek ülkemize döviz kazandırmak, hizmette farklılık yaratmaktır.
RMK Resins San. ve Tic. A.Ş.‘nin Kompozit Sanayicileri Derneği’nin gücünü ve etkinliğini daha da arttıracağına olan inancımızla kendilerine aramıza hos geldiniz diyoruz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X