DERNEĞİMİZE YENİ ÜYE KATILIMI

Aralık 12, 2018
Görsel-Template-7-1200x675.jpg
MİTAŞ ENERJİ VE MADENİ İNŞAAT İŞLERİ TÜRK A.Ş.‘nin Direktörü Sn. Hasan Sezgin ÜSTÜN Yönetim Kurulumuzun 19 Kasım 2018 tarihinde yapılan 156. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısında oy birliği ile Kompozit Sanayicileri Derneği üyeliğine kabul edilmistir.
1955 yılında kurulan MİTAŞ Madeni İnsaat İsleri Türk A.Ş. ile is dünyasındaki yolculuğuna baslayan MİTAŞ Grup, bugün bünyesindeki sirketler ile enerji, telekomünikasyon, aydınlatma, savunma ve kimya sektörlerinde küresel ölçekte faaliyet göstermektedir.
Yönetim merkezi Ankara’da olan MİTAŞ Grup, Ankara, İzmir, İzmit ve İtalya’da üretim fabrikalarına sahiptir. Yıllık 235.000 ton çelik üretim kapasitesi ile alanında lider olan MİTAŞ Grup, ISO500 listesinde de yer almaktadır.
Bugüne dek ürünlerini 5 kıtada 135’ten fazla ülkeye ihraç etmis olan MİTAŞ Grup, 2018 yılı itibariyle kompozit sektörüne yatırım yapmıstır.
MİTAŞ Kompozit & Boya tesisi 33700 m2 alan üzerinde yerlesik 17750 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. 2018 yılında devreye alınmıs olan tesis kalifiye personeli ve son teknoloji ürünü makine ve ekipmanlarla kompozit direk, boru ve profil üretimi hizmetlerini vermektedir. Bilgisayar destekli tezgahlarıyla yüksek kalite ürün isleme kapasitesine sahip bu tesiste, filaman sarım yöntemi ile 12 m boy ve 1000 mmye kadar değisen ölçülerde sarım yapabilmekte, sarımı yapılan malzemelerin nihai ürün olana kadarki tüm islemleri de yine tesis kapsamındaki CNC tezgahlarda tamamlanabilmektedir. Elyaf olarak cam dısında karbon ve aramid gibi ileri malzemeleri de destekleyen bilgisayar kontrollü gergi tezgahlarının olduğu tesiste polyester, epoksi gibi farklı reçineleri otomatik olarak tezgahlarına besleyebilmektedir.
Tesiste ayrıca 1000×300 mm ölçülerine kadar her türlü kesitte profilin (I, U, L, O, vs) doğrusal ve Radius® olarak sürekli üretilebildiği bir pultrüzyon hattı da bulunmaktadır. Aynı zamanda pul – winding teknolojisine sahiptir.
MİTAŞ tasarım, üretim ve montaj konusunda deneyimli uzman kadrosu, çevre dostu teknolojisi, Ar-Ge ve kalite laboratuvarıyla yenilikçi kompozit ürün çalısmalarına imza atarak, tüm müsterilerine hizmet vermeye devam edecektir.

MİTAŞ ENERJİ VE MADENİ İNŞAAT İŞLERİ TÜRK A.Ş.‘nin Kompozit Sanayicileri Derneği’nin gücünü ve etkinliğini daha da arttıracağına olan inancımızla kendilerine aramıza hos geldiniz diyoruz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X