DERNEĞİMİZE YENİ ÜYE KATILIMI

Ocak 18, 2019
Görsel-Template-10-1200x675.jpg
KORDSA MÜKEMMELİYET MERKEZİ‘nin Direktörü Prof. Dr. Mehmet YILDIZ Yönetim Kurulumuzun 17 Aralık 2018 tarihinde yapılan 158. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısında oy birliği ile Kompozit Sanayicileri Derneği onursal üyeliğine kabul edilmiştir.
Türkiye’nin en yenilikçi ve araştırma odaklı üniversitelerinden biri olarak uluslararası alanda kabul gören Sabancı Üniversitesi (SU), 2016 yılında Sabancı Üniversitesi Tümleştirilmiş Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (SU TÜMER) kurmuştur.
SU TÜMER, laboratuvar test, prototip üretim, tasarım ve simülasyon hizmetleri, araştırma ve geliştirme hizmetleri kapsamında kompozit malzemeler ve üretim alanında tasarım, imalat, montaj ve süreç prototipleme hizmetleri sunan endüstriyel ölçekli araştırma ve teknoloji geliştirme merkezidir. Ayrıca üretim teknolojileri alanında hükümet kuruluşlarına ve sanayi şirketlerine danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.
SU TÜMER, temel ve uygulamalı araştırma, ürün geliştirme, lisansüstü ve yaşam boyu eğitim için tesis sağlamak amacıyla 35 milyon dolarlık bir yatırımla inşa edilmiştir. Ayrıca, kompozit üretim teknolojilerinde kuluçka hizmetlerinin yanı sıra ticarileşme fırsatları için bir merkez olarak hareket etmektedir. SU TÜMER, 15 öğretim üyesi, 90’dan fazla lisans ve lisansüstü öğrencisi ve yaklaşık 40 araştırmacı, mühendis ve idari personel istihdam kapasitesine sahiptir.
SU TÜMER, akademi ile endüstri arasında en iyi üniversite ve endüstri işbirliği uygulamalarıyla küresel bir köprü olmayı hedeflemektedir. SU TÜMER ve Kordsa’nın işbirliğiyle kompozit teknolojileri alanında ilk üniversite ve sanayi işbirliği kurulmuş olup, iş modeli ve öncülerinden biri olan “Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi” (KTMM) adıyla dünyada kompozit teknolojileri geliştirme merkezleri arasında Türkiye’nin öncüsü olmuştur.
SU TÜMER, küresel alanda, özellikle havacılık, savunma, otomotiv, denizcilik, enerji, tekstil, spor ve medikal ekipmanlar gibi çeşitli alanlardaki sektör oyuncularıyla diğer işbirliklerini kurmayı amaçlamaktadır.

KORDSA MÜKEMMELİYET MERKEZİ‘nin Kompozit Sanayicileri Derneği’nin gücünü ve etkinliğini daha da arttıracağına olan inancımızla kendilerine aramıza hoş geldiniz diyoruz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X