HUKD: 03 Mayıs 2017 Tarihli Duyuru

Mayıs 3, 2017
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

Yakın zamanda tarafımıza çeşitli kurumlardan iletilen duyurulara ve haberlere aşağıda yer verilmiştir, bilgilerinize sunarım.

Milli Savunma Üniversitesi tarafından organize edilen ve 30 ülkeden 600 katılımcının yer alması beklenen “Uzay Teknolojilerinde Son Gelişmeler Konferansı (RAST)”na ilişkin çağrı ve sponsorluk dosyasını ekte bulabilirsiniz.

******************************************************************************

FİGES Katmanlı Üretim Sistemleri A.Ş. tarafından gönderilen bilgilendirme ve kayıt linki aşağıda yer almaktadır:

http://forms.tuyap.com.tr/davetiye/idef.php

Online kayıt yaptırdığınız takdirde, 10 Mayıs 2017 itibariyle IDEF Fuar alanına giriş yapabilirsiniz.

 

******************************************************************************

SaSaD’den gelen duyuru:

IDEF 2017 Savunma ve Havacılık Uluslararası Fuarı’nın 09-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacağı bilgilerinizdedir. Fuar Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yapılacağından uygulamalara ilişkin hususları görüşmek-değerlendirmek üzere; Derneğimizin İhracat ve Tanıtım Komitesi, SSM ve TSKGV temsilcileri ile bir toplantı yapmışlardır. Toplantıda yapılan tespitler aşağıda bilgilerinize açılmıştır.

Delegasyonlar:

 • 50’nin üzerinde ülkeden yabancı delegasyon katılımı beklenmektedir.
 • Yabancı delegasyonların nihai firma ziyaret programları 8 Mayıs günü duyurulacak, aynı zamanda 9 Mayıs günü basılı olarak da fuar alanındaki Görüşmeler Merkezi’nden de temin edilebilecektir.
 • Görüşmeler Merkezi (GM) 4. Salonda olup, görüşme ofislerinde yapılacak toplantılar, B2B toplantılar ve yabancı delegasyon ziyaretleri/görüşmelerinin koordinasyonu yapılmaktadır. Anlık talepler içinde GM ile temasa geçilmesi gerekmektedir.

İmza Törenleri:

 • İmza törenleri için  firmalar SSM ve TSKGV’ye en az 1 hafta önce bildirerek katılım sağlanmasını talep etmelidirler.
 • SSM Uluslararası İşbirliği D. Bşk.lığı’ndan Adil İpek imza törenlerinin koordinasyonunu yapmaktadır.

Fuar Alanına Girişler:

 • 8 Mayıs 2017 günü saat 20:00 itibari ile stand inşasının ve iç dekorasyonların tamamlanması ve koridorların tamamen boşaltılması istenmektedir.
 • 8 Mayıs 2017 saat 20:00’den sonra sadece rötuş, makine ayarlarının yapılması, ince temizlik konularında izin verilecek, koridorlardan malzeme taşınmasına kesinlikle izin verilmeyecektir, en geç 23:59 itibariyle fuar alanı güvenlik nedeniyle boşaltılacaktır. Bu sürenin daha öne çekilme ihtimali bulunduğundan katılımcıların gerekli tedbirleri almaları tavsiye olunur.
 • 9 Mayıs 2017 sabahı 07:30 itibariyle stand görevlileri ve katılımcıların IDEF’17 Fuar Güvenlik Uygulama Esasları doğrultusunda fuar alanına girişine izin verilecektir. Saat 09:00’dan sonra alana giriş mümkün olmayacaktır. 07:30 – 08:30 arası girişlerin tamamlanması tavsiye olunmaktadır.
 • Devlet büyüklerinin ziyaretlerine binaen çevrede ve E5 – TEM bağlantı noktalarında alınacak güvenlik tedbirleri nedeniyle uygulanacak yol daraltma ve güvenlik kontrol noktaları ile fuar alanına girişler kontrollü yapılacağından katılımcıların ve tüm stand görevlilerinin menfaatleri gereği erken saatlerde 09:00’a kadar standlarında hazır bulunmaları önerilmektedir.
 • 9 Mayıs 2017’de fuar alanına girmesi zorunlu ziyaretçilere firmaların katılımcı kaydı yapması ve yukarıda belirtildiği şekilde fuar alanına giriş yapmaları gerekmektedir.
 • Fuar alanına yaka kartsız giriş mümkün olmayacaktır.
 • Fuar alanında görevli tüm personelin, fuar alanında yaka kartını, resimli ve vatandaşlık numarasının yer aldığı kimliğini taşıması zorunludur.
 • Fuar alanına gelirken kullanılacak ve otoparklara park edilecek araçların plaka, marka, model ve renklerinin Online Katılımcı El Kitabı sistemine tanımlanması gereklidir.
 • Katılımcıların araçlarını otopark kartları üzerinde yer alan otoparka ve park numarasının yer aldığı alana park etmesi gerekmektedir.​
 • Fuarın ilk günü Açılış Töreninin icra edildiği alana araç alınmayacaktır. Bütün misafirler Batı-1 girişinde araçtan inerek Tören Salonuna yürüyerek gidecektir.
 • Alana girmesi gereken gıda malzemesi, içecek vs. 8 Mayıs 2017 gecesi 24:00’a kadar alana alınacak, ertesi gün alana malzeme girişi yapılamayacaktır.

Diğer Konular:

 • ​KOBİ’lerin IDEF fuarı için teşvik başvurusunda doğrudan bulunmaları, kümelenmeler üzerinden teşvik başvurusu yapmamaları gerekmektedir.​

Özellikle giriş, çıkış ve kurulum gibi konularla ilgili detaylı bilgileri içeren bilgilendirmeler TÜYAP tarafından katılımcılara gönderilmiş olsa da, bizde bir kez daha hatırlatma yapmak ve dikkat çekmek istedik.

Saygılarımla,

Darya Yeşilay

Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği/ Aerospace Cluster Association

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X