e-bülten

e-bülten üyeliği

 

2017 Kompozit Sanayicileri Derneği | Tüm hakları saklıdır

HUKD: 7 Nisan 2017 Tarihli Duyuru

Nisan 11, 2017
hukd-1200x800-1200x800.jpg

Yakın zamanda tarafımıza çeşitli kurumlardan iletilen duyurulara ve haberlere aşağıda yer verilmiştir, bilgilerinize sunarım.

1. SaSaD’ın 31 Mart 2017 tarihli “2017 1’nci, 2’nci ve 3’üncü HİBM Komutanlıklarına Giriş İzni İşlemleri” yazısı ekte bilginize sunulmaktadır.

HİBM Komutanlıklarına Giriş İzni İşlemleri

2.SaSaD’ın 06 Nisan 2017 tarihli “2017 Bahreyn Uluslararası Savunma Fuar ve Konferansı – BIDEC 2017” yazısı ekte bilginize sunulmaktadır.

BAHREYN

3. 20 Ocak 2017 tarihinde SaSaD tarafından gerçekleştirilen 1.Geleneksel İç Değerlendirme Toplantısı sonuç raporu ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

RAPOR

4. RUBEJ Dergisi tarafından Rusya Federasyonunda 29 Mart itibariyle, güvenlik ile ilgili açıklanan “İlk-10 İhale Listesi” yayınlanmıştır. İhalelerinin detaylarını ekte bulunan “İlk-10 İhale Listesi” başlıklı dosyada bulabilirsiniz.

Kaynak:http://ru-bezh.ru/top-10-tenderov/15704-top-10-tenderov-na-ryinke-bezopasnosti-za-29-marta

5. SaSaD aracılığı ile bize ulaşan, “The 8th International Maritime Defence Show (IMDS-2017) Russia” konulu yazı aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

RUSYA

28 Haziran – 2 Temmuz 2017 tarihinde Saint Petersburg’da gerçekleşecek, Rusya’daki Savunma Sanayi’nin en önemli fuarlarından The 8th International Maritime Defence Show (IMDS-2017) kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Dünya Savunma Sanayisinde en çok yatırımı yapan ilk 5 ülkeden birisi olan Rusya son yıllardaki satın alma paritesine dayalı olarak yapılan hesaplamalara göre askeri harcamalarını 2 katına çıkartmıştır. İki ülke arasındaki normalleşme süreci, ülkeler arası ticaret yatırımlarının arttırılması, önemli projelerin imzalanması ve savunma sanayi alanında rakiplerine göre çok daha ileri düzeyde gelişen güçlü bir Türkiye ile ticaret ortaklığının daha fazla arttırılması bağlamında Türk firmaları için oldukça geniş güçlü ve etkili bir pazardır.

IMDS 2015 yılında 17.000m2 alanda 28 ülkeden 423 firma katılım sağlamış ve 43.000 üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapan IMDS 2017 için ise hedefi 60.000 ve üzeri ziyaretçi sayısına ulaşmaktır.

(IMDS-2017) Fuarı son başvuru tarihi 15.04.2017 olup ( Katılım, Nakliye, Uçak biletleri %50 T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ) kapsamında olduğunu hatırlatmak isteriz.

Katılımcı Profili ;

-Donanma ve Ticari Gemi İnşa
-Silah, Silahlanma, Silah Kontrol Kompleksleri ve Sistemleri
-Savaş Yönlendirme Sistemleri, Seyrüsefer Setleri ve Sistemleri,
-İletişim, Radyo Elektroniği, Radyo-teknik ve Hidroakustik Silahlanma
-Gemi Santralleri, Gemi Sistemleri ve Tesisleri, Yardımcı Makineler
-Deniz Havacılık (Güverte ve Kıyı Tabanlı)
-Donanma Kıyı Kuvvetleri Silahlandırılması
-Yüksek Hızlı Yolcu ve Küçük Boy Gemiler, Motorlu Tekne, Yatlar
-Filo Arz ve Hizmetleri, Lojistik Altyapısı
-Arama ve Kurtarma Ekipmanları, Derin Denizde Teknikler ve TeknolojilerVe Kurtarma Operasyonları
-Seyrüsefer Güvenliği
-Anti-terörizm Çabası, Korsanlığa Karşı Korsanlık Kampanyası, Güvenlik Tesisleri Koruma
-Milli Savunma ve Ekonominin Faydası İçin Okyanus Gelişimi
-Liman ve Hidrolik Mühendisliği
-Gemi İnşa Sanayi Ekipmanları
-Gemi İnşa Sanayinde Bilişim Teknolojileri
-Sanayi ve Hammaddeler, Denizcilik Donanımı
-Gemi İnşa Sanayinde Yenilikler ve Modern Çözümler
-Personel eğitimi
-Proje Finansmanı ve Yönetimi, Sigorta Hizmetleri
-Basın ve Elektronik Kitle İletişim

6.Kompozit Sanayicileri Derneği aracılığı ile bize ulaşan “KDV Kanunu Hakkında” konulu yazı aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

Dünyadaki gelismelerin ısığında içinde bulunduğumuz mali ve ekonomik konjonktürü de dikkate alarak, Türkiye’de 1985 yılından beri uygulanan Katma Değer Vergisinin gözden geçirilmesi, sorunların saptanarak olusturulan çözüm önerilerinin Maliye Bakanlığı ve Vergi Konseyi’ne gönderilmesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce (TOBB) bir çalısma yapılmaktadır.

Söz konusu çalısmada değerlendirilmek üzere KDV uygulamaları ile ilgili olarak yasanan sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik görüslerinizin en geç 26 Nisan 2017

tarihine kadar TOBB’nden Sn. Gamze Alaçam’ın (gamze.alacam@tobb.org.tr) adresine iletilmesini rica ederiz.

Saygılarımla,

Best Regards,

Mit Freundlichen Grüssen,

Darya Yeşilay

Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği/ Aerospace Cluster Association

P#: 00905339183073

M: darya@hukd.org.tr

www.hukd.org.tr