e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

HUKD Duyurusu 4 Temmuz 2018

Temmuz 4, 2018
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1. SAVTEK 2018

Savunma Teknolojileri Kongresi – SAVTEK 2018 27-29 Haziran 2018 tarihlerinde ODTÜ BİLTİR ve SASAD tarafından ODTÜ’de gerçekleştirilmiştir.

http://www.savtek.metu.edu.tr/

2. MEBAA 2018

Middle East and North Africa Business Aviation Association (MEBAA) Show 2018, 10-12 Aralık 2018 tarihleri arasında DWC’deki Airshow Alanı, Dubai’de gerçekleştirilecektir. Detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.mebaa.aero/

3. İzmir Kalkınma Ajansı – Yaşar Üniversitesi Tarafından Düzenlenen “Ekserji Kursu”

Yaşar Üniversitesi tarafından düzenlenen, akademisyenlerin ve sanayicilerin birlikte katıldığı “Ekserji Kursu” bilgisi ekte sunulmaktadır.

4. Ege Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksekokulu’na Hibe Edilen Helikopter

Türk Kara Kuvetleri Kara Havacılık 5. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğünce bir adet OH-58 Helikopter ile 43 kalem malzeme Milli Savunma Bakanlığı onayından geçerek Ege Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okuluna hibe edilmiştir.

Helikopterin ve malzemelerin lojistiği Kale Lojistik tarafından gerçekleştirilerek okulun hangarında yerini almıştır.

5. EU EBİLTEM – Ufuk2020 Çevre ve Hammaddeler Alanı Bilgi Günü ve Proje Pazarı

Ufuk2020 İklim Değişikliği, Çevre, Kaynak Verimliliği ve Ham Maddeler alanının 14 Kasım 2018 tarihinde açılması beklenen 2019 “Düşük Karbon, İklim Değişikliğine Dayanıklı Gelecek” ve “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Doğrultusunda Yeşil Ekonomi” çağrıları özelinde Avrupa Komisyonu tarafından, Brüksel’de 11-12 Eylül 2018 tarihlerinde bir Bilgi Günü ve Proje Pazarı düzenlenecektir.

Etkinlikte Avrupa Komisyonu yetkilileri tarafından 2019 çağrıları ve başvuru koşulları hakkında bilgilendirme yapılacak, ayrıca etkinlik kapsamında düzenlenecek Proje Pazarı aracılığıyla katılımcılar birbirleriyle tanışabilecek ve söz konusu çağrılar kapsamında işbirliği ve ortak proje geliştirebilme fırsatlarını tartışabilecektir.

Bahsekonu etkinlik, alanın 2019 çağrılarına başvuru yapmayı planlayan tüm katılımcılara açıktır.

Notlar:

Etkinliğin kayıt sayfası Avrupa Komisyonu tarafından açılmıştır. Kayıtlar açıldıktan kısa bir süre sonra katılım kontenjanının dolma ihtimali bulunuyor. Bu nedenle lütfen kayıt için etkinlik sayfasını ziyaret ediniz ve istenilen tüm bilgileri eksiksiz şekilde doldurunuz. Etkinlik gündemine, kayıt sayfasına ve ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sınırlı sayıda katılımcının seyahat masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Başvuru yapabilmek için etkinliğe kayıt olunduktan sonra Avrupa Komisyonu tarafından iletilen konfirmasyon e-postasının alınmış olması gerekmektedir. Kayıt olunduktan sonra Avrupa Komisyonu tarafından iletilen ilk e-posta kaydın alındığına dair olmakta ve bir konfirmasyon niteliği taşımamaktadır. Kaydınızın Avrupa Komisyonu tarafından onaylanması halinde iletilecek olan ikinci e-posta konfirmasyon e-postasıdır.

TÜBİTAK Ufuk2020 Seyahat Destekleri için tıklayınız.

İletişim:

Çevre ve Ham Maddeler Alan Ulusal İrtibat Noktası Meltem ÜNLÜ TOKCAER (meltem.unlu@tubitak.gov.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

 

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X