KOMPEGE 2018 BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eylül 19, 2018
Görsel-Template-6-1200x675.jpg
Derneğimizin de destek verdiği 4. Uluslararası Ege Kompozit Malzemeler Sempozyumu 6-8 Eylül tarihlerinde Ege Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir. Kompozit malzemelerle ilgili bilimsel araştırmalar ve teknolojilere ilişkin bilgileri tanıtmak ve yaymak amacıyla yapılan KOMPEGE’de; üniversiteler, şirketler, kurumlar, topluluklar, ajanslar, dernekler, araştırmacılar, bilim insanları ve uzmanlar bir araya gelerek kompozit materyaller üzerindeki son gelişmeleri tartışmışlardır.
Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rasim İpek’in başkanlığında gerçekleştirilen sempozyumun açılış konuşmasını Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak yapmıştır.
Sempozyum kapsamında iki gün boyunca; “Kompozit malzemelerin üretimi ve karakterizasyonu, Kompozit malzemelerin endüstriyel uygulamaları, Ambalaj endüstrisinde kullanılan kompozitler, Deri ve deri türevli kompozitler, İnşaat endüstrisinde kullanılan kompozitler, Otomotiv endüstrisinde kullanılan kompozitler, Teknik tekstiller, Kompozit yapı malzemeleri, Hava Sahası Teknolojisi, Savunma Teknolojisi, Nanokompozitler, Biokompozitler, Polimerik kompozitler Metal matrisli kompozitler, Seramik elyaf takviyeli malzemeler, Sandviç materyaller / melezler, Çok fonksiyonlu kompozitler, gelişmiş kompozitler, Kompozit malzemelerin geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği, Türkiye için kompozit malzemelerin mali ve ekonomik analizi ve Dünyadaki kompozit malzeme pazarları” gibi konular tartışılmıştır.
Etkinliğin ikinci gününde yer alan “Kompozitin Türk Otomotiv Sektöründeki Yeri” konulu panelde, panelistlerden biri olarak yer alan Derneğimizin Genel Sekreteri Sayın İsmail Hakkı Hacıalioğlu “otomotiv kompozitleri” konulu bir sunum gerçekleştirmiştir.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X