e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

KOMPOZİT MALZEME TANITIM ÇALIŞMALARI

Mart 25, 2018
Görsel-Template-20-1200x675.jpg

Derneğimiz 20 Mart 2018 tarihinde Piri Reis Üniversitesi Gemi İnşa ve Gemi Makinaları Muhendisliği bölümü öğrencilerine “KOMPOZİT MALZEME ÜRETİM TEKNİKLERİ” konulu bir sunu gerçekleştirmiştir.

Genel Sekreterimiz Sn. İsmail Hakkı Hacıalioğlu tarafından gerçekleştirilen sunuda Kompozit Malzeme ve Üretim Teknikleri tanıtılarak, kompozit malzemelerin Ülkemizdeki gelişimi ve önümüzdeki yıllarda kompozit sektörünün özellikle Denizcilik sektöründe göstereceği performans hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir. İki ders saati süren sunu esnasında kompozit malzemelerin Denizcilik sektöründeki kullanım yerleri hakkında da görsellere dayalı bilgi verilmiştir.
Söz konusu sunu öğrencilerin ilgisiyle karşılanmıştır. Ayrıca öğrenciler sunu sonunda kompozit malzeme ile ilgili merak ettikleri sorulara cevap alma ve gelecekte kompozit sektöründe kendilerini nelerin beklediklerini anlama şansını yakalamışlardır.
Sektörümüzün tanıtılmasını ve bilinirliliğinin artmasını sağlayacak böylesi bir çalışmayı gerçekleştirebilme fırsatını bizlere veren Prof. Dr. Sema Alimat Özen’e teşekkürlerimizi sunarız.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X