KOMPOZİT MALZEME TANITIM ÇALIŞMALARI

Mart 15, 2018
Görsel-Template-11-1200x675.jpg

Derneğimiz 13 Mart 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümü öğrencilerine “TÜRK KOMPOZİT SEKTÖRÜ” konulu bir sunu gerçekleştirmiştir.

Genel Sekreterimiz Sn. İsmail Hakkı Hacıalioğlu tarafından gerçekleştirilen sunuda Kompozit Sektörü ve Kompozit Malzeme tanıtılarak, kompozit malzemelerin Ülkemizdeki gelişimi ve önümüzdeki yıllarda kompozit sektörünün göstereceği performans hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir. İki ders saati süren sunu esnasında kompozit malzemelerin kullanım yerleri hakkında da görsellere dayalı bilgi verilmiştir.
Söz konusu sunu öğrencilerin ilgisiyle karşılanmıştır. Ayrıca öğrenciler sunu sonunda sektörümüz ile ilgili merak ettikleri sorulara cevap alma ve gelecekte kompozit sektöründe kendilerini nelerin beklediklerini anlama şansını yakalamışlardır.
Sektörümüzün tanıtılmasını ve bilinirliliğinin artmasını sağlayacak böylesi bir çalışmayı gerçekleştirebilme fırsatını bizlere veren Onursal Üyemiz Prof. Dr. Tülay Bal Demirci’ye teşekkürlerimizi sunarız.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X