e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

KOMPOZIT MALZEME TANITIM CALISMALARI

Mayıs 10, 2019
Görsel-Template-5-1200x675.jpg
Derneğimiz 7 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümü öğrencilerine “TÜRK KOMPOZİT SEKTÖRÜ” konulu bir sunu gerçekleştirmiştir.
Genel Sekreterimiz Sn. İsmail Hakkı Hacıalioğlu tarafından gerçekleştirilen sunuda Kompozit Sektörü ve Kompozit Malzeme tanıtılarak, kompozit malzemelerin Ülkemizdeki gelişimi ve önümüzdeki yıllarda kompozit sektörünün göstereceği performans hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir.
Sn. Hacıalioğlu’nun sunusundan önce Derneğimizin üyesi Polin Firması’nın Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Sn. Şöhret Pakiş, Polin Firmasının başarı hikayesini ayrıntıları ile anlatarak Polin Firmasının tasarım, proje, satış, üretim, montaj ve işletme alanlarında Dünya ile nasıl rekabet ettiğini ve Dünyanın bir numaralı firması haline gelmesinin sırlarını paylaşmıştır. Söz konusu sunular öğrencilerin ilgisiyle karşılanmıştır. Ayrıca öğrenciler sunuların sonunda sektörümüz ile ilgili merak ettikleri sorulara cevap alma ve gelecekte kompozit sektöründe kendilerini nelerin beklediklerini anlama şansını yakalamışlardır.
Sektörümüzün tanıtılmasını ve bilinirliliğinin artmasını sağlayacak böylesi bir çalışmayı gerçekleştirebilme fırsatını bizlere veren Onursal Üyemiz Prof. Dr. Tülay Bal Demirci’ye teşekkürlerimizi sunarız.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X