e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

KOMPOZİT SANAYİCİLERİ DERNEĞİ SEKTÖR TOPL.

Eylül 10, 2019
Sunu1-9-1200x675.jpg

10 Eylül 2019 tarihinde Kompozit Sanayicileri Derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Barış Pakiş’in ev sahipliğinde, Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş.’nde Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Suat Yıldız, Dilovası Belediye Başkanı Sayın Hamza Şayir, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Şekib Avdagiç, Gebze Ticaret Odası Başkanı Sayın Nail Çiler, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sayın Adil Pelister, Gebkim Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vefa İbrahim Aracı, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın İlhan Aydın ve Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Sayın Saadet Ceylan, Derneğimizin üyeleri ve sektör mensuplarından toplam 129 kişinin katılımıyla bir sektör toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantı, kahvaltı ile başlamış sonrasında İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Şekib Avdagiç’in “2020’ye giderken Türkiye ve Dünya ekonomisine kısa bir bakış”, Kompozit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Barış Pakis’in “Türk Kompozit 2019 Zirvesi bilgilendirmesi ve Kompozit Sektörü tanıtımı” ve Gebkim Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vefa İbrahim Aracı’nın “GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” bilgilendirmesi ile devam etmiştir. Bilgilendirme toplantısı T.C. Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Suat Yıldız’ın özlü konuşmasının ardından sona ermiştir.

10 -12 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TÜRK KOMPOZİT 2019 ZİRVESİ”nde; “Kompozit Kariyer Günleri”,  ziyaretçilere yönelik “Teknik ve Ticari Sunumlar”, inovatif ve yaratıcı ürün örneklerinin sergileyeceği ‘’Sergi Alanı’’, fuarın ilklerinden olacak ‘’Tematik Sektörel Paneller’’in yanı sıra sektörün duayen isimlerinin tecrübelerini paylaşacakları “Tecrübe Konuşuyor” buluşmalarının gerçekleşeceği, daha önceki etkinliklerde de yer alan, etkinliğin 2. gecesindeki sektör koktelyli sonrası Kompozit Ödüllerinin takdim edileceği, etkinliğe katılma olanağı bulamayan ‘’Start-Up’’ firmalarının da bu etkinlikte kendilerine ayrılan bölümde faaliyetlerini, ürünlerini ve hedeflerini sergileyerek tanıtma fırsatı bulacakları, Türk Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından belirtilmiştir.

Sektör ile ilgili bilgilendirme konuşmalarının ardından T.C. Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı ve Kompozit Sanayicileri Derneği’nin aralarında GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin atölye binasında ayrılacak alanda Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından kompozit malzeme üretimi alanında faaliyet gösterecek pilot tesis kurulmasını, mesleki eğitim-sektör işbirliğinde okuldaki öğrenci ve öğretmenleri alanları ile ilgili yeni teknik ve yöntemlerle tanıştırmayı, bilgi ve teknoloji paylaşımını kapsayan “Mesleki Eğitim ve Sektör İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır.

İmza töreni sonrasında arzu eden katılımcılar Polin Waterparks Üretim tesisisni ve GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etme şansına sahip olmuşlardır.

İmzalanan protokolün ülke sanayine ve sektörümüze hayırlı olmasını dileriz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X