LA PASSION YATI ÖDÜL KAZANDI

Mayıs 18, 2017
Gorsel-Template-20-1200x675.jpg
SARP YATCHS firması tarafından Antalya Serbest Bölge’de kurulan tersanede tamamen Türk isçisi ve mühendisinin emeğiyle üretilen 46 metre boyundaki ‘La Passion’ adlı Türk yatı, dünya yat sektörünün ‘Oscar’ı olarak kabul edilen ‘Neptün heykeli’ ödülünü aldı.
Sarp Yachts Tersane Müdürü Emre Şandan yaptığı açıklamada, 2013 yılında kızağa konulan ve geçen yıl mart ayında denize indirilen ‘La Passion’un, ‘World Superyacht Awards’ yarısmasında ‘500 groston altında, 43 metre ve üstü’ kategorisinde, dünya yat sektörünün ‘Oscar’ı olarak nitelendirilen Neptün heykeli ödülü kazandığını söyledi.
Eti Şirketler Grubu ve Sarp Havacılık Lojistik’in de sahibi olan Kanatlı Ailesi tarafından bes yıl önce Antalya Serbest Bölge’de 80 metreye kadar kisiye özel süper yat imal etmek amacıyla kurulan Sarp Yachts’ın ilk lüks yatı ‘La Passion’un aldığı uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklediğini belirten Emre Şandan, “Tamamen Türk isçisi ve mühendisiyle mimarının emeğiyle yapılan La Passion, tasarım asamasında ve denize indikten sonra aldığı ödüllere, süper yat dünyasının en prestijli olanını da eklemis oldu. Neptün heykeli ödülü ile ülkemizin süper yat endüstrisinde dünyada ne kadar önemli bir asama kaydettiğini kanıtlıyor” dedi.
Yatın her açıdan iyi düsünülmüs olması, gövdenin denizcilik açısından dünya çapında dikkate değer olması, çelik gövde ve kompozit üst yapının çok yüksek kalitede ve temiz isçiliğe sahip olması dolayısıyla yatın ödül almaya hak kazandığına değinen Emre Şandan, iç yerlesim ve modern iç tasarımın da kararda etkili olduğunu söyledi.
 
Geçen hafta İtalya’nın Floransa sehrinde düzenlenen özel bir törenle ödüller sahiplerine verildi. Sarp Yachts adına Genel Müdür Ünal Şakar, Tersane Müdürü Emre Şandan, yatın tasarımcısı Tanju Kalaycıoğlu ve Tersane Üretim Müdürü Piraye Orhun, ödülü Boat International Bas Editörü Marilyn Mower’ın elinden birlikte aldı.
LA PASSION’UN ÖZELLİKLERİ VE ÖDÜLLERİ
Gövde ve dıs çizgileri dünyaca ünlü yat tasarımcısı Tanju Kalaycıoğlu, iç tasarımı ise Adam Lay’e ait. 46 metre boyunda, 9 metre enindeki yat, 22.5 milyon Euro değerinde. Türkiye’de bugüne kadar üretilmis çelik gövde üzerine karbon fiber takviyeli kompozit üst binaya sahip en büyük motor yat olma özelliği tasıyor.
La Passion, The World Superyacht Awards 2017 yarısmasında ’43 metre ve üzeri, 500 Gt altı Deplasman Motor Yat’ kategorisinde birinci, The ShowBoats Design Awards 2017 yarısmasında ’48 metre altı, En İyi Dıs Tasarım & Stil Motor Yat kategorisinde finalist, The ShowBoats Design Awards 2017’de ‘500 GT altı En İyi İç Yerlesim ve Tasarım Motor Yat’ kategorisinde finalist, The ShowBoats Design Awards 2017 Yarısması’nda ‘En Yenilikçi Motor Yat’ kategorisinde finalist oldu. World Yachts Trophies 2016 Yarısması’nda Revelation of the Year Jüri Özel Ödülü alan yat, Design Et Al International Yacht & Aviation Awards 2015’de 40 metre üzeri Konsept Proje birinciliği, A’Design Awards 2015’de Yat ve Marin Araçları Tasarımı kategorisi birinciliğini elde etti. Awards 2015’de İç Mekan ve Sergi Alanları Tasarımı Ödülü alan yat, Kompozit Sanayicileri Derneği 2015’de En Yenilikçi Kompozit Ürün ödülü aldı.
Super Yatchs Firmasını basarılı çalısmalarından dolayı kutlar daha nice basarı dolu ürünlere imza atmalarını dileriz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X