POLİN’E AMERİKA’DAN 4 BÜYÜK ÖDÜL

Kasım 28, 2017
Görsel-Template-17-1200x675.jpg
Eğlence sektörünün merkezi olarak kabul edilen ABD’nin Orlando sehrinde Uluslararası Eğlence Parkları ve Atraksiyonları (IAAPA)  tarafından bu yıl 99. su düzenlenen IAAPA Attractions Expo, her yıl olduğu gibi bu sene de global atraksiyon sektörüne ev sahipliği yaptı. Tarihinde rekor bir katılım sayısına ulasan fuarı bul yıl 39,000 kisi ziyaret etti. Polin Waterparks, global çapta dünyanın bu en büyük organizasyonuna, layık görüldüğü dört büyük ödülle damga vurdu.
 
Her yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının artısı ile birlikte paralel olarak gelisen IAAPA Attractions Expo, dünyadaki en büyük eğlence fuarı olmasının yanında, 53.420 metrekare’lik toplam alanı ile ABD’de gerçeklesen en büyük fuarlardan biri olarak öne çıkıyor. Polin Waterparks, 480 metrekarelik standı ile su parkları üreticisi olarak en büyük, fuarın genelinde ise en büyük üçüncü standına sahipti. Su parkları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında dünya markası olan Polin Waterparks, son yıllarda yaptığı atılımlar ve çesitli stratejik isbirlikleriyle ürün gamını genisletmis ve bir eğlence parkında bulunması gereken tüm ürünler için tek çözüm noktası haline gelmistir. Polin Waterparks’ın sektörde sunduğu tüm çözümlere standında deneyimletme imkanıyla yer vermesi fuarın en sık ziyaret edilen noktası durumuna getirdi. Fuarda tam 4 farklı ödüle layık görülerek Polin, IAAPA Attractions Expo’daki basarısını tescillemis oldu. 
 
IAAPA Attractions Expo kapsamında sektöre yön veren, essiz, ezber bozan tasarımlarıyla birçok ürünü geride bırakan basarılı ürünleri onurlandırmak adına bağımsız ve alanlarında uzman bir jürinin değerlendirmesi sonucunda verilen ödüllerden en önemli dört ödül, Polin Waterparks’ın oldu. Polin Waterparks’ın 2016’da sektörle bulusturduğu iki kisilik interaktif kabin oyunu Splash Cabin ve bu sene ilk defa lansmanı yapılan sektörün ilk ve tek sanal gerçeklik (Virtual Reality-VR) teknolojisi kullanılarak tasarlanmıs su kaydırağı olan  Splash VR,  IAAPA Brass Ring ”En iyi Ürün Ödülü”nü kazandılar.
 
Polin Waterparks standında lansmanını yaptığı her atraksiyon ürünü için hazırladığı istasyonlar sayesinde adeta bir eğlence merkezi halinde tasarlanan standı ile IAAPA Brass Ring Ödülleri’nden “En İyi Stand” ödülünü kazandı. Yoğun ilgi gören standda, ödüle layık görülen Splash VR ve Splash Cabin’in yanı sıra su kaydırağına entegre edilmis oyun teknolojisiyle Slide’n Score, Polin Waterparks’a ait 4 farklı kaydırağın deneyimlenmesine imkan sağlayan VR Simulatör, imza tasarım su kaydıraklarından biri olan ve bu sene lansmanı yapılan Mantis su kaydırağı hologram maketi, su parkı maketleri ve su kaydıraklarını teknoloji ile bulusturan Splashware standda ziyaretçilerin beğenisine sunulan ürünlerden bazılarıydı.
 
Polin Waterparks, IAAPA’nın marka, stand tasarımı, konumlandırma, stand ekibi ve fuarın tümünü genis kapsamlı olarak değerlendirerek en iyi katılımcı olarak değerlendirdiği, 1114 katılımcı arasından yalnızca birine verilen jüri özel ödülü olan “Image Award”‘a layık görülerek fuardaki basarısını taçlandırmıs oldu. Polin Kurumsal İletisim ve Pazarlama Direktörü Sayın Şöhret Pakis: ”Bir Türk firması olarak, 99. Yılını kutlayan sektörün bu en önemli organizasyonuna hem ürün tasarımı, hem üretim teknolojileri alanında yapmıs olduğumuz yeniliklerle imza atmıs olmanın gururunu yasıyoruz. Tasarım gücümüzle, AR-GE merkezimizle, proje yönetim ve üretim yaklasımımızla ve en önemlisi tüm ekip olarak inancımızla, çabamızla ve vizyonumuzla global atraksiyon sektörüne öncülük etmeye devam edeceğiz.” seklinde görüslerini bildirdi.
Üyemiz Polin Waterparks’ın bu büyük basarısını tebrik ediyor ve basarılarının devamını diliyoruz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X