e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

SSB KOMPOZİT ÇALIŞTAYI

Kasım 6, 2018
Görsel-Template-2-1200x675.jpg
Ülkemizin kompozit teknolojilerinde rekabet gücünün arttırılması ve odak birliğinin sağlanması amacıyla T.C. Cumhurbaskanlığı Savunma Sanayi Baskanlığı (SSB) öncülüğünde baslatılan kompozit teknolojileri yol haritası çalısması 26 Ekim 2018 tarihinde SSB’nin Nuri Demirağ toplantı salonunda gerçeklestirilen Kompozit Teknolojileri Çalıstayı ile devam etmistir.
Kompozit teknolojileri alanında deneyim sahibi olan 28 farklı firma, 2 arastırma kurumu ve 16 üniversiteden 200’ün üzerinde temsilcinin katılımıyla bir dizi toplantı gerçeklestirilmis, kompozit teknolojilerinde gelinen noktanın belirlenmesi, mevcut durumda çalısılan ve gelecekte çalısılması planlanan konulara yönelik değerlendirme çalısmaları yapılmıs, kompozit teknolojileri yol haritası taslağı hazırlanmıstır.
Toplantıda, gerçeklestirilen çalısmalar hakkında bilgi verilmis ve bahse konu yol haritası ile ilgili gelismeler kurumlar ile birlikte değerlendirilmistir.
Açılıs konusmalarından sonra çalıstayın birinci oturumunda Kompozit Teknolojileri Yol Haritası Çalısması hakkında bilgilendirme kapsamında TUBİTAK MAM KTE öncülüğünde sürdürülen Malzeme Odak Grup Çalısmaları, TUSAS öncülüğünde sürdürülen Tasarım ve Analiz Odak Grup Çalısmaları, ASELSAN önderliğinde sürdürülen İmalat Odak Grup Çalısmaları ve SABANCI ÜNİVERSİTESİ önderliğinde Test ve Tahribasız Muayene Odak Grup Çalısmaları hakkında ilgili kurumlar tarafından sunum yapılmıstır.
Çalıstayın öğleden sonraki ikinci oturumunda proje yürütücüsü Kamu Kurumları bilgilendirme ve değerlendirme kapsamında TUBİTAK Baskanlığı (ARDEP), TUBİTAK Baskanlığı (SAVTAG), TUBİTAK Baskanlığı (TEYDEB), KOSGEB ve BOREN tarafından sunular gerçeklestirilmistir.
Değerlendirme paneli sonrasında çalıstay sona ermiştir.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X