Sumgait Kimyasal Sanayi Parkı Hk.

Nisan 20, 2018
Gorsel-Template-17-1200x675.jpg

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi ile görüşme yapıldığı, bahse konu görüşmede Azerbaycan’da 2011 yılında “Sumgait Kimyasal Sanayi Parkı” nın kurulduğu, söz konusu sanayi parkının 35 – 40 firmaya yetecek kapasiteye sahip olduğu ve sanayi parkında özellikle polimer kimya, yapı kimyası, otomotiv kimyası, tarım kimyası, evsel ürünlere ilişkin kimyasallar sektörleri gibi alanlarda faaliyet gösteren firmaların yer almasının planlandığı tarafımıza iletilmiştir. Sumgait Kimyasal Sanayi Parkı’na ilişkin iletilen tanıtım broşürün bir nüshası ekte sunulmaktadır.

Bununla birlikte, Azerbaycan Ticaret Ataşesi tarafından Sumgait Kimyasal Sanayi Parkı’nda üretilmesine ihtiyaç duyulan ürün listesi de Bakanlık tarafından iletilmiştir. Söz konusu ürün listesi ekte yer almakla birlikte, Sanayi Parkında söz konusu ürünleri üretebilecek girişimcilere ihtiyaç duydukları aktarılarak bu ürünlerin üretilmesinin yanı sıra ihracat imkânının da bulunduğu ifade edilmiştir.

Ekte yer alan broşür ve listenin incelenerek faaliyette bulunmak isteyen firmaların hangi alanda faaliyet yapmak istediklerine dair bilgilerin Bakanlığa iletilmesi gerekmektedir.

İletişim:

N. Güzin BARAN

Kimya Yüksek Mühendisi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Kimya Sanayi Şubesi

Tel: 0312 201 5547

e-mail: guzin.baran@sanayi.gov.tr

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X