TURK KOMPOZIT 2017 GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekim 10, 2017
Gorsel-Template-7-1200x675.jpg
Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından Turk Kompozit Sektörü’nde 3. kez düzenlenen TURK KOMPOZIT 2017 KOMPOZİT ZİRVESİ 5-6-7 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda de gerçekleştirilmiştir.
5 Ekim 2017 tarihinde saat 10:00’da açılış töreni ile kapılarını ziyaretçilere açan Kompozit Zirvesi’nin açılışını İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin, Yenilenebilir Enerji Kaynakları Dairesi Başkanı V. Sayın Mustafa Çalışkan, PLASFED Başkanı Sayın Selçuk Aksoy, PAGEV Başkanı Sayın Yavuz Eroğlu ve PAGDER Başkanı Sayın Reha Gür; çok sayıda katılımcı ile birlikte yapmışlardır.

Etkinlikte, Ülkemiz dahil 10 farklı ülkeden 84 firma ve kuruluş 84 Ürün Sergi Alanında Kompozit Sektörü’ndeki en son teknolojik ürün ve gelişmeleri etkinlik ziyaretçileri ile paylaşmışlardır. Etkinliği 3 gün içerisinde 161’i 33 farklı yabancı ülkeden 2478’i ise Ülkemizden olmak üzere toplam 2639 kisi ziyaret etmiştir.

Etkinliğin seminer bölümünde ise 3 gün boyunca birbirinden önemli 25 Teknik sunum ve 17 Ticari Sunum gerçekleştirilmiş olup yayınlanmasına müsaade edilen sunulara web sayfalarımızda yer verilecektir.

Bu yıl ilk kez Fuar alanının girişinde kurulan demo çadırında “Vakum İnfüzyon’a Uygulamalı Giriş Eğitimi” gerçekleştirilmiş ve eğitim katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

Bu yıl yine son iki yıl içerisinde Kompozit Sektörüne, ürettiği ürünler ve yaptığı katkılar ile önemli yararlar sağlayan Firma, Kurum ve Kuruluşları ödüllendirmek amacıyla; “2016 Yılı En Yüksek Kompozit Ürün Satışı” kategorisinde Superlit Boru Sanayi A.Ş.’ne, “2016 Yılı En Yüksek Kompozit İhracatı” kategorisinde Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş.’ne ve “2017 Yılı Kompozit Sektörü Etkinliklerine En Çok Katkıda Bulunan Kurum” kategorisinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na etkinliğin 2. gününün gecesinde düzenlenen 200’e yakın sektör mensubunun yer aldığı Gala Yemeği öncesinde gerçekleştirilen bir tören ile ödülleri takdim edilmiştir.

Bu yılki Etkinliğimizde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile işbirliği yapılarak BTSO Kompozit Kümelenmesi’nin ve Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi’nin (BUTEKOM) etkinliğimizde yer almaları sağlanarak sürdürdükleri URGE Projesi kapsamında Macaristan, Slovenya, Rusya vb. 20 ayrı ülkeden 80’i aşkın iş insanının alım heyetleri ziyareti kapsamında Etkinliğimize katılan firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirmeleri sağlanmıştır.

Kompozit Sektöründe 3. kez gerçekleştirilen etkinlik gerek katılımcı, gerek ziyaretçi ve gerekse de misafir olarak yer alan paydaşlarımızın beğenisini kazanmış ve bu beğeni çesitli vesileler ile etkinlik süresince ve sonrasında dile getirilmiştir.

Kompozit Sanayicileri Derneği olarak hiçbir özveriden kaçınmadan sektörü uluslararası bir marka haline getirme doğrultusunda bu güne kadar sürdürdüğümüz çalışmaların bundan böyle de giderek yoğunlaşacağını belirtmek isteriz. Etkinliğimizin her 2 yılda bir giderek artan bir ivme ile sektörümüzle paylaşılacağını bilgilerinize sunarız.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X