e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

TURK KOMPOZIT 2019 GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekim 28, 2019
Sunu1-5-1200x675.jpg

Değerli Kompozit Sektörü Mensubu;
Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından Türk Kompozit Sektörü’nde 4.kez düzenlenen TURK KOMPOZIT 2019 KOMPOZIT ZİRVESİ 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda başarı ile gerçekleştirilmiştir.
10 Ekim 2019 tarihinde saat 10:00’da açılış töreni ile kapılarını ziyaretçilere açan Kompozit Zirvesi’nin açılışını İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Şekib Avdagiç, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adil Pelister, Plastik Sanayicileri Federasyonu Başkanı Sayın Ömer Karadeniz, Plastik Sanayicileri Derneği Başkanı Sayın Selçuk Gülsün, SAHA İstanbul Savunma ve Havacılık Uzay Kümelenmesi Genel Sekreteri Sayın İlhami Keleş; çok sayıda katılımcı ile birlikte yapmışlardır.
Etkinlikte, Ülkemiz dahil 7 farklı ülkeden 102 firma ve kuruluş 102 Ürün Sergi Alanında Kompozit Sektörü’ndeki en son teknolojik ürün ve gelişmeleri etkinlik ziyaretçileri ile paylaşmışlardır. Etkinliği 3 gün içerisinde 371’i 34 farklı yabancı ülkeden 4.196’i ise Ülkemizden olmak üzere toplam 4.567 kişi ziyaret etmiştir.
Etkinliğin seminer bölümünde ise 3 gün boyunca birbirinden önemli 15 Teknik sunum ve 13 Ticari Sunum ile Yenilenebilir Enerji Sektöründe Kompozit Kullanımı ve Savunma ve Havacılık Sektöründe Kompozit Kullanımı konularında 2 adet tematik panelin yanı sıra Kariyer.net ‘in yetenek sponsoru olduğu ve açılış sunusunu gerçekleştirdiği Kompozit Kariyer Günleri kapsamında Dowaksa, Dyo, Ece Boya, Ege Kimya, Kordsa, Metyx, Polin, Superlit, Şişecam Elyaf ve Yücel Grup firmalarının gerçekleştirdiği 11 adet kariyer günleri sunusu ve 11 Ekim 2019 tarihinde Sayın Ahmet Poçuklu, Sayın Erdem Yücel ve Sayın Mehmet Hakan Kuş, Derneğimizin Genel Sekreteri Sayın İsmail Hakkı Hacıalioğlu moderatörlüğünde Kompozit Deneyimleri programı kapsamında yaşadıkları tecrübeleri sektör mensupları ile paylaşmışlardır. Yayınlanmasına müsaade edilen sunulara Derneğimizin youtube sayfasında yer verilecektir.
Bu yıl yine Fuar alanının girişinde kurulan 2 adet kompozit demo çadırında üyemiz Omnis Kompozit, Yücel Grup ve Tila Kompozit firmaları çesitli kompozit üretim yöntemlerinden uygulamalar gerçekleştirmişlerdir.
Kompozit Ürün Dünyası bölümünde; Kompozit Spor Araba, Kompozit Karavan, Kompozit Sanatsal Ürün, King Cobra Su Kaydırağı Simülatörü, Splash Bucket (özel eğitime muhtaç bireyler için geliştirilen oyun alanı), 4 m çapında CTP Boru, Kompozit Çadırlar, Kompozit Çello, Kompozit Banklar, Kompozit Katamaran Tekne Gövdesi, Göbekli Tepe Heykelleri, Kompozit 3’lü Koltuk, CAB MASK Parçası (Dudullu metrosu vagon parçası), Kompozit Saha Elektrik Dağıtım Panosu, Kompozit Kanat Kesidi, Balistik Koruyucu Baslık ve Uçak Koltuk Arkası gibi ürünler 3 gün boyunca sergilenmiştir.
Bu yıl ilk kez Etkinliğimizde yer alan start-up firmalarından Sayın Burcu Biçer Saner’e Robotik Kol-Sarım Makinası çalışmasından dolayı, Üniversite Kompozit Kulüplerinden İstanbul teknik Üniversitesi Rover Takıma Mars Keşif aracı çalışmasından dolayı ve Sayın Ahmet Poçuklu, Sayın Erdem Yücel ve Sayın Mehmet Hakan Kuş’a sektördeki tecrübelerini katılımcılarla paylaşımlarından dolayı etkinliğin 2. gününün gecesinde düzenlenen 200’e yakın sektör mensubunun yer aldığı Gala Kokteyli sırasında gerçekleştirilen bir tören ile tema vakfı sertifikaları takdim edilmiştir.
Kompozit Sektöründe 4. kez gerçekleştirilen etkinlik gerek katılımcı, gerek ziyaretçi ve gerekse de misafir olarak yer alan paydaşlarımızın beğenisini kazanmış ve bu beğeni çeşitli vesileler ile etkinlik süresince ve sonrasında dile getirilmiştir.
Kompozit Sanayicileri Derneği olarak hiçbir özveriden kaçınmadan sektörü uluslararası bir marka haline getirme doğrultusunda bu güne kadar sürdürdüğümüz çalışmaların bundan böyle de giderek yoğunlaşacağını, Sektör olarak birliktelik içerisinde güçlü duruşumuzu ve sahip olduğumuz potansiyeli 2021 yılında da sergileyebilmek ve tüm dünyaya duyurabilmek için TURK KOMPOZİT 2021 KOMPOZİT ZİRVESİ çalışmalarımızı sizin de desteğinizle ivedilikle başlatacağımızı müjdeleriz.
Bu Fuar 5174 Sayılı Kanun Gereğince Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) Denetiminde Düzenlenmektedir.
Görsel 1

Görsel 2

Görsel 3

Görsel 4

Görsel 5

Görsel 6

Görsel 7

Görsel 8

Görsel 9

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X