TÜRKİYE KİMYA SANAYİ ZİRVESİ

Mayıs 15, 2018
Görsel-Template-8-1200x675.jpg
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımlarıyla 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 14.00’da Bakanlık 8. kat konferans salonunda “Türkiye Kimya Sanayi Zirvesi” gerçekleştirilmiştir.
Derneğimizin de aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve bürokratın yer aldığı toplantıda Sn. Özlü’nün açış konuşmasını takiben Müsteşar Yardımcısı Sn. Zübeyde Çağlayan tarafından Bakanlıkça başlatılan, sanayimizin katma değerini ve yüksek teknoloji ürünlerin payını arttırma hedefli “Sanayide Yüksek Teknolojiye Geçiş Programı” sunusu gerçekleştirilmiştir.
Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği tarafından gerçekleştirilen Türkiye Kimya Sanayi sunumundan sonra kimya sanayi alt sektörlerinin görüş ve önerilerinin dinlendiği değerlendirme oturumuna geçilmiştir. Bu bölümde toplantıya katılan Derneğimizin Genel Sekreteri İsmail Hakkı Hacıalioğlu Kompozit Sanayicileri Derneğinin görüşlerini ilgililerle paylaşmıştır.
Bakan Sn. Özlü’nün kapanış konuşmasının ardından toplantı sona ermiştir. Toplantının çıktıları daha sonra yayınlanacaktır.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X