5. POLİMERİK KOMP. SEMPOZYUMU

Kasım 9, 2017
Görsel-Template-4-1200x675.jpg
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kimya Mühendisleri Odası İzmir Şubesince düzenlenen ve destekleyen kuruluslar arasında Derneğimizin de yer aldığı 5. Uluslararası Polimerik Kompozitler Sempozyumu ve Çalıstayları 2-4 Kasım 2017 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre Merkezinde gerçeklestirilmistir.
Daha önce gerçeklestirilen sempozyum ve çalıstaylarda olduğu gibi bu sempozyum ve çalıstayda da polimerik kompozit malzemeler ile iliskili temalarda davetli konusmacı, sözlü ve poster sunumlarına ilave olarak alanında öne çıkmıs uzmanlar tarafından kompozit üretimine yönelik uygulamalı çalıstaylar da gerçeklestirilmistir.
Sempozyumun bu yılki ana temasını Savunma Sanayi ve Yenilenebilir Enerji alanında Polimerik Kompozit Malzemeler, Üretim Teknolojileri ve Uygulamaları olusturmustur. Bunun yanında sempozyum konuları arasında;
-Polimerik Kompozitlerin Temel Bilesenleri
-Kompozit Ara Ürünler, Üretim Teknolojileri
-Kompozit Malzemelerin Karakterizasyonu ve Testleri
-Bioesaslı Kompozitler, Medikal Uygulamalar için Kompozitler
-Çevresel Etki, Atık Yönetimi ve Sürdürülebilirlik
-Sektöre İliskin Mevzuat ve Sunumlar
-İs Saglıgı ve Is Güvenliği
-Eğitim ve Mesleki Yeterlilik
konuları yer almıstır. Konular; akademi ve sanayi arasında bilimsel ve teknolojik tartısmalara ve fikir alısverisine uygun bir ortamda izleyiciler tarafından izlenmis ve değerlendirilmistir.
Sempozyumun açılıs konusmalarından birini Derneğimizin Genel Sekreteri Sn. İsmail Hakkı Hacıalioğlu gerçeklestirmistir. Sn. Hacıalioğlu ayrıca 1. günün 3. oturumunda da oturum baskanlığında görev yapmıstır.
Basarı ile gerçeklestirilen ve geleneksel hale gelen polimerik kompozitler sempozyum ve çalıstaylarının önümüzdeki yıllarda da devam etmesini dileriz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X