TOPLAM FAKTÖR VERİMLİLİĞİ

Kasım 9, 2017
Görsel-Template-5-1200x675.jpg
T.C. Kalkınma Bakanlığının ana faydalanıcısı olduğu ve BM Kalkınma Programı tarafından yürütülmekte olan “Toplam Faktör Verimliliği (TFV) için Politika Çerçevesi Gelistirilmesine Destek Projesi” kapsamında, kompozit sektörüne yönelik “Karbon Fiber özelinde ülkemizin önde gelen sanayicileri ve KOBİleri ile birlikte Yol Haritası Çalısması Yapılması” Pilot Projesi ile ilgili baslangıç toplantısı Kompozit Sanayicileri Derneği önderliğinde sektör temsilcilerinin katılımıyla ve T.C. Kalkınma Bakanlığı ile BM Kalkınma Programı temsilcilerinin nezaretinde 7 Kasım 2017 tarihinde gerçeklestirilmistir.
Tüm gün süren toplantıda öncelikle güçlü ve zayıf yönler belirlenmis tehditler ve fırsatlar dile getirilmistir. Daha sonra 4 gruba ayrılan katılımcılar politika ve strateji, malzeme, imalat ve pazar ve gelistirme baslıklarında 3’er ana çalısma konusu belirlemislerdir.
Gruplar önümüzdeki 6 aylık süreçte belirledikleri baslıklar üzerinde çalısmalarını tamamlayarak yol haritasını sekillendireceklerdir.
Çalısmalar, kompozit sektöründe karbon elyaf konusunda faaliyet gösteren ve katkıda bulunmak isteyen kurum ve kurulusların katılımına açık olarak sürdürülecektir.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X