Boytek 3. Sektörel ve Ekonomi Değerlendirme Toplantısı

Ocak 21, 2017
boytek.jpg

Boytek A.Ş. tarafından ilki 2015 yılında gerçekleştirilen;Türkiye ve dünyadaki ekonomik gelişmelerin yanı sıra kompozit sektörünün analizini içeren “Ekonomik ve Sektörel Değerlendirme Toplantısı”nın üçüncüsü, Boytek’in turizm sektöründeki ilk yatırımı olan Gorrion Hotel İstanbul’da gerçekleştirildi.

20 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda boru, yapı-insaat, elektrik-elektronik, denizcilik, taşımacılık, kimyasal hammadde ve finans sektörlerinden 83 firmadan 110 katılımcıya ulaşıldı. Bu yıl ilk kez “Ekonomik Değerlendirme Bölümü” ilk oturumda gerçekleştirildi. Boytek A.Ş. Genel Müdür Asistanı Beril Darcan’ın Açılış ve Program Takdimi ile başlayan toplantı, Birleşik Fon Bankası Genel Müdürü Dr. Ömer Kalav’ın “Global Ekonomideki Değişimlerin Türkiye’ye Etkileri” başlıklı sunumu ile devam etti. Yatırım Finansman Menkul Değerler Türev Ürünler Müdürü Dr. Nuri Sevgen’in “Finans Piyasasının Kısa ve Orta Vadedeki Öngörüleri” konulu sunumunun ardından ikinci oturuma geçildi.

Boytek A.Ş. Sunumu kapsamında Genel Müdür İsmail Darcan, “Kompozit Sektörü ve Boytek 2016 Değerlendirmesi”ni yaptı. İçinde bulunduğumuz yıl ile ilgili beklentilerini de açıklayan Darcan, 2016’da CTP boru üreticilerinin kompozit sektöründe en büyük payı aldığını belirtti. HELM Kimya Departman Müdürü Filiz Öncel’in “Stiren Monomer Pazarı Değerlendirmesi” konulu sunumunun ardından, Peker Yüzey Tasarımları İcra Kurulu Baskanı Metin Genç, “Kuvars-Kompoze Tas Teknolojisi ve Polyester Reçine Kullanımı” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Son sunumda, Petkim Petrokimya Holding Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Dr. Mevlüt Çetinkaya, “Küresel Petrokimya Piyasaları: Mevcut Durum ve Beklentiler” konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Ardından, Kompozit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç moderatörlüğünde, boru sektörünü temsilen Subor Genel Müdürü Kemal Tunç ve 2. Oturum konuşmacıları ile birlikte Sektörel Açık Oturum gerçekleştirildi. Açık oturum süresince katılımcılar ve konuşmacılar, 2016’da Türk kompozit sektörünün durumu, beklentiler ve sektörel gereklilikler konularında soru-cevap ve yorumlarla bilgi alışverisinde bulundular.

Türk kompozit sektöründe ilk ve tek olma niteliği taşıyan toplantı, Gorrion Hotel Golden Horn Restaurant’ta yapılan akşam yemeği ile sona erdi.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X