DERNEĞİMİZE YENİ ÜYE KATILIMI (PLASKAR A.Ş.)

Nisan 18, 2019
Görsel-Template-17-1200x675.jpg
PLASKAR PLASTİK A.Ş.‘nin Fabrika Müdürü Sn. Cemil Kurt, Yönetim Kurulumuzun 9 Nisan 2019 tarihinde yapılan 162. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısında oy birliği ile Kompozit Sanayicileri Derneği üyeliğine kabul edilmistir.
ORAKÇI ŞİRKETLER GRUBU bünyesinde faaliyet gösteren Plaskar Plastik, 2004 yılında Bursa Kayapa Sanayi Bölgesinde otomotiv yan sanayi olarak 2 enjeksiyon makinesi ile hizmete baslamıstır. Plaskar Plastik sahip olduğu TS 16949 sertifikası ve yeni yatırımları ile otomotive hizmet vermektedir. 2010 yılının  Temmuz ayında PLASKAR PLASTİK A.Ş. ünvanını almıstır.
9500 m2’lik fabrika alanında, 100 ton ile 1300 ton aralığında 30 adet teknolojisi seviyesi yüksek Avrupa enjeksiyon makinesi ile faaliyet göstermeye devam etmektedir. Enjeksiyon becerilerine çesitlilik katmak ve enjeksiyondaki gücünü ortaya koymak adına 8 adet çift enjeksiyon kabiliyetli, tonajları 125-160-700-1000 ve 1300 ton olan makineleri ile hizmet vermektedir.
Otomotiv yan sanayi olarak plastik parça ve kalıp üretiminde uzman, genç ve dinamik ekibiyle hizmet vermektedir. Müsteri odaklı hizmet prensibi gereği, müsteri taleplerini en kısa ve en doğru sekilde yerine getirmektedir. Aynı çatı altındaki kalıphanesi ile Plaskar; yıllık 50 kalıp üretebilme kapasitesine sahip olmakla beraber, kalıp tasarımı ve kalıp modifikasyonları konusunda ileri tecrübesini de ortaya koymaktadır.
2017 yılında baslayan AR-GE çalısmaları neticesinde cam elyaf takviyeli (CTP) nervürlü donatı çubuğu, CTP yapı profili, CTP platform ızgara üretimlerini gerçeklestirmis ve kompozit sektörüne adımlarını atmıstır. Ürün yelpazesini genisletmek, piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda katma değerli ürünler gelistirmek için hem cam elyaf, hem de karbon elyaf takviyeli farklı ürün grupları için çalısmalar devam etmektedir.
PLASKAR PLASTİK A.Ş.‘nin Kompozit Sanayicileri Derneği’nin gücünü ve etkinliğini daha da arttıracağına olan inancımızla kendilerine aramıza hos geldiniz diyoruz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X